U sklopu programa „Travanj na otoku Pagu“, u srijedu 11. travnja, skupine Gaunići, Pčelice i Tići sudjelovale su u programu „Vježbanjem do zdravlja“ pod stručnim vodstvom kineziologa, Grgur Kovač i Josip Karuc.

Suvremeni način života i sedentarni stil problem je današnjice te ima reprekusija kako na stariju populaciju tako i na populaciju djece. S ciljem poticanja tjelesne aktivnosti u zdravstvenom smislu bitno je promovirati tjelovježbu od najranije dobi.

Kako bi dobili što bolji uvid u trenutno stanje djece, Grgur i Josip su proveli niz motoričkih testova uz pomoć kojih su kroz pripremljene vježbe provjerili fleksibilnost, ravnotežu i koordinaciju djece. Dobiveni rezultati biti će primjenjivi za daljnje usmjeravanje djece u razne aktivnosti.