Programi

Organizacija odgojno-obrazovnog procesa prilagođava se potrebama i interesu djece. Potiču se individualne i individualizirane aktivnosti, uz fleksibilno korištenje prostora i materijala. Pritom se osnažuje prirodna znatiželja djece, poštuju njihovi interesi i potrebe.

Programi

• cjelodnevni 10-satni boravak za djecu jaslične dobi od 12 mjeseci do tri godine života
  • cjelodnevni 10-satni boravak za djecu vrtićne dobi od 3. godine do polaska u osnovnu školu
  • poludnevni 6-satni boravak za djecu vrtićne dobi od 3. godine do polaska u osnovnu školu

Posebni programi

• cjelodnevni 10-satni program ranog učenja engleskog jezika za djecu predškolske dobi
  • program katoličkog vjerskog odgoja

Program javnih potreba

• djeca u godini prije polaska u osnovnu školu koja nisu obuhvaćena redovitim programom predškolskog odgoja (program predškole)

6 i 10 sati

1-7 GODINA

Redoviti programi

Redoviti programi njege, odgoja, obrazovanja, zdravstvene zaštite i unaprjeđenja zdravlja djece i socijalne skrbi djece rane i predškolske dobi prilagođen je razvojnim potrebama djece te njihovim mogućnostima i sposobnostima, a provodi se u osam odgojnih skupina za djecu u dobi 12 mjeseci do polaska u osnovnu školu.

Skupine se dijele prema kronološkoj dobi djeteta na jaslične skupine (djeca do 3. godine) i vrtićne skupne (djeca od 3. godine do polaska u školu).

10 sati

4-7 GODINA

Program ranog učenja engleskog jezika

Posebni cjelodnevni program ranog učenja engleskog jezika namijenjen je djeci od 4. godine života do polaska u školu.

Program se ostvaruje u sklopu 10-satnog programa integriranog u cjelodnevni redoviti program u mješovitoj odgojno-obrazovnoj skupini, na osnovi provedene ankete među roditeljima. Program vode stručno osposobljene odgojiteljice – nositeljice programa engleskog jezika.

Cilj programa ranog učenja engleskog jezika je stvoriti okruženje u kojem se omogućuje učenje engleskog jezika i upoznavanje s kulturom i tradicijom drugog naroda primjeren djeci ranog i predškolskog uzrasta.

1 SAT TJEDNO

3-7 GODINA

Kraći program katoličkog vjerskog odgoja

Sustavan predškolski odgoj i obrazovanje obuhvaća cjelovitost djetetova bića, a u tu cjelovitost nužno je uključen i vjerski odgoj.

Program katoličkog vjerskog odgoja integriran je u redoviti program rada dječjeg vrtića, a provodi se u vrtićnim odgojno-obrazovnim skupinama na osnovi provedene ankete među roditeljima. Voditeljica programa je odgojiteljica u vjeri sa završenim Katehetskim institutom KBF- u Zagrebu i magisterijem na fakultetu Pedagoških znanosti Dipartimento di Pastorale giovanile e Catechetica na papinskom sveučilištu Salezianum u Rimu i mandatom dijecezanskog biskupa.

U skladu s ciljevima cjelovitog predškolskog odgoja, cilj je njegovati i razvijati religioznu dimenziju djeteta, osposobljavajući ga, primjereno njegovoj dobi, za otkrivanje, prihvaćanje i življenje autentičnih vrednota Evanđelja u odnosu na sebe, drugoga te na poseban način Boga, u suradnji s roditeljima.

2,5 SATA

6-7 GODINA

Program predškole

Program predškole je obvezan za svu djecu u godini prije polaska u školu. Provodi se kao kraći program za djecu koja ne pohađaju dječji vrtić, odnosno kao integrirani program za djecu koja ga pohađaju.

Kraći program predškole se organizira od 1. veljače do 31. svibnja u trajanju od 2,5 sata dnevno. Program predškole je besplatan za sve roditelje čija su djeca u godini dana prije polaska u osnovnu školu uključena u taj program.

Cilj programa predškole je osigurati uvjete koji će djeci omogućiti usvajanje novih znanja, vještina, vrijednosti i stavova, odnosno kompetencija s naglaskom na razvoj inovativnosti, stvaralaštva, rješavanja problema, razvoj kritičkog mišljenja, poduzetnosti, informatičke pismenosti i socijalnih kompetencija.