U četvrtak, 09. studeni 2017.g. Lutkarski studio Kvak iz Zagreba obradovao nas  je svojom lutkarskom predstavom „Slikar i patuljko“.
Usamljeni slikar nalazi na čudesno platno koje sve što se na njemu nacrta donosi u stvarnost.
Alat, biljke, životinje.. No, jedan poseban crtež obogatiti će njegov život zauvijek.

O Lutkarskom studiu Kvak

Godine 1974. Vlasta Pokrivka (pedagog predškolskog odgoja, dramska umjetnica) osnovala je Lutkarsko kazalište Kvak, koje 2002. mijenja ime u Lutkarski studio Kvak.

U suradnji s Hrvatskom Televizijom snimljena je tv-serija “TIKVIĆI”, koja je postigla svjetsku popularnost na festivalu u Cannes-u iste godine kada je snimljena, a zatim i širom svijeta gdje su epizode otkupljene (Skandinavija, USA, Japan…). Upravo jer su sve lutke napravljene od tikava, osušenih plodina vrlo čestih u našim krajevima, serija se može smatrati originalnom hrvatskim tvorevinom.