KULTURNO UMJETNIČKO DRUŠTVO „NOVALJA“ U DJEČJEM VRTIĆU

U četvrtak, 28. veljače 2019.g.  dječji vrtić ugostio je djecu Kulturno umjetničkog društva „Novalja“. Članovi KUD – a su djeca polaznici 6. i 7. razreda Osnovne škole A.G.Matoš iz Novalje. Plesom i pjesmom pokazala su nam kako se njeguje nacionalni identitet, svoja kultura te društvena, moralna, jezična i duhovna baština.

Upoznavanjem djece s tradicijskim običajima, s baštinom i kulturom našeg kraja ne želimo djecu samo  „poučavati“. Želimo ih naučiti gledati i zaključivati, prerađivati informacije, razumjeti te informacije  i upotrebljavati ih. Želimo da stvore prva, temeljna iskustva o sebi, o drugima, o svojoj  materijalnoj i nematerijalnoj baštini – iskustva koja će se utkati u njihov identitet.

Ovim putem se zahvaljujemo svima koji su omogučili da viđeno, pretočimo u svakodnevni rad. Zahvaljujemo se pedagoginji osnovne škole Ani Vidas, gosp. Danijelu Škunca, gđi Taliki Dabo.