Olimpijski festival dječjih vrtića Ličko – senjske županije održan je 22. svibnja 2019. godine u Korenici. Ovogodišnji domaćin festivala  bio je Dječji vrtić „Slapić“ iz Korenice.

Svrha samog natjecanja je promocija olimpizma, odgajanje djece putem športa i poticanje harmoničnog razvoja intelektualnih, psihičkih i fizičkih vrlina djeteta. Ovim projektom Hrvatski olimpijski odbor promiče olimpijske ideale kao što su poštovanje pravila igre, poštovanje drugih natjecatelja, fair play, samodisciplina, timski rad, samopoštovanje i nenasilje.

Hvala našim natjecateljima predškolcima iz skupina „Bubamare“, „Ribice”, „Tići“ i „Gaunići” koji su sudjelovali u pet olimpijskih disciplina: štafeti, skoku u dalj, bacanju loptice, trčanju na 50 metara i nogometnu.

Dječaci su osvojili treće mjesto u štafeti, a naš vrtić dobio je pehar za „fair play“igru.

Osjetili smo što znači „I ja ću biti olimpijac!“, stvorili smo lijepe zajedničke trenutke koje ćemo pamtiti i ponijeti sa sobom u neke nove izazove koji nas tek čekaju! :D