U sklopu provedbe programa Ruksak (pun) kulture – umjetnost i kultura u vrtiću, nacionalnog dopunskog programa potpore u vrtićima, a vezano uz umjetnost i kulturu, koji će u hrvatskim vrtićima provoditi stručnjaci – književnici, likovni i kazališni, glazbeni i plesni umjetnici, dana 23. listopada 2019.godine održana je glazbena radionica pod nazivom „Pričom do glazbe, glazbom do govora“ odgojiteljice i  profesorice klavira Mirne Snoj.

Program je rezultat zajedničke inicijative Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti i obrazovanja i zajedničkom ulaganju u područja obrazovanja i područja kulture na državnoj razini.

U provedbi programa naglasak  je stavljen na uključivanje dječjih vrtića, a koji su udaljeni od gradskih središta te kojima su kulturni i umjetnički programi manje dostupni od ostalih. Program omogućava dostupnost, približavanje umjetnosti i kulture djeci, razvijanje njihove estetske kulture, općenito senzibiliziranje djece za područje umjetnosti i kulture.