Draga djeco, poštovani roditelji,
Sveti Nikola, 6. prosinca u dječjem vrtiću već tradicionalno dijeli poklone djeci. Osim toga, ove godine ugostit ćemo glumce Kazališta lutaka Zadar koji će izvesti popularnu predstavu „Betlehemska ovčica“. Predstava je namijenjena svoj djeci u vrtiću, a naši najmlađi (jaslice) su također dobrodošli u pratnji s roditeljima. Predstava će se održati u 15:00 sati u našoj dvorani.
Betlehemska ovčica predstava je koja govori o rođenju Isusa, ali ispričana iz kuta jedne ovčje obitelji. Glavni je lik mala ovca Ružica, koja nije bijela kao brat joj Janko i sestra Janica, nego “neke čudne boje”. Zbog toga joj se brat i sestra ponekad smiju da je “crna ovca u obitelji”, a ona samo pršti od energije i želje za pravdom. U silnom nastojanju da popravi svijet drugima često ide na živce jer im kvari zabavu tražeći da i oni pomognu. Roditelje zna tako zabrinuti da im runo gotovo posijedi od brige. A kako je to zapravo bilo prije dva tisućljeća, saznat ćete u predstavi!