U našoj odgojnoj skupini Leptirići kroz cijeli je prosinac vladala blagdanska atmosfera prožeta pjesmom, smijehom, zajedništvom i kreativnim aktivnostima.

Najdraže pjesme koje smo pjevali bile su “Zvončići”, “Sveti Niko svijetom šeta” i nezaobilazna “Fritula”. Veliki interes kod djece izazvale su šljokice koje smo koristili u puno likovno-kreativnih aktivnosti te pomoću njih, uporabe ljepila, nizanja perlica i korištenja pinceta smo razvijali finu motoriku prstiju i pincetni hvat. Osim radosnog očekivanja svetog Nikole i Božića, proslavili smo i 2. rođendan dječaka J. B. Blagdan svete Lucije obilježili smo sijanjem pšenice koju su zatim vrtićne skupine izložile na Božićnom sajmu u gradu.

Iako su nam radionice s roditeljima bile onemogućene zbog epidemioloških mjera roditelji su se uključili kroz donošenje materijala i izradu ukrasa kod kuće. Na tome im zahvaljujemo.

U očekivanju novih iskustava, znanja i događaja, svima želimo sretne i mirne blagdane.

Odgojiteljice: Katarina i Patricija