PAHULJICA

Na dlan dječji,

tiho pala

pahuljica

jedna mala.

Pahuljica

snježna,

laka-

na dlan pala

sa oblaka.

Pahuljica

snježna,

nježna

na dlan pala

pa nestala.

Stanislav Femenić

Prvi mjesec u godini pokucao nam je na vrata i u našu skupinu donio razne zimske aktivnosti. Kroz likovne, govorne, glazbene i istraživačko-spoznajne aktivnosti obrađivali smo razne zimske teme. Izrađivali smo zimsku odjeću, pahuljice, snjegoviće, pingvine i velikog polarnog medvjeda. Pili fine zimske čajeve, a potom ih i oslikali. Istraživali smo umjetni snijeg i led. Pjevali zimske dječje pjesmice, a omiljena nam je bila “Padaj, padaj snježiću”. Posjetili smo i skijalište izradivši fotografije djece na snijegu. Bliži nam se veljača, mjesec ljubavi i maškara stoga smo krenuli i s pripremama te smo počeli izrađivati maske. Na vanjskom igralištu vježbali smo krupnu motoriku i osjetili prave zimske dane.

Također smo djeci svakodnevno nudili igre i aktivnosti razne tematike kojima smo jačali osjećaj zajedništva, pripadanja skupini, prihvaćenosti i povjerenja.

U iščekivanju novih avantura,

Odgojiteljice Petra i Ana-Marija.