Tjelesna aktivnost i boravak na otvorenom jedne su od temeljnih aktivnosti u cjelokupnom razvoju djece rane dobi, kao i važni čimbenici u jačanju dječjeg imuniteta i sprječavanju širenja infekcija. 💃💪🏃‍♀️🌅

Različita istraživanja ukazuju na pozitivan odnos između fizičkih aktivnosti i svih psihofizičkih sposobnosti djeteta:

~ fizički aspekt – povećanje snage i izdržljivosti, bolje razvijene motoričke vještine, manja sklonost obolijevanju

~ mentalni aspekt – jasnoća uma, bolja koncentracija, bolje pamćenje i rješavanje problema

~ socio-emocionalni aspekt – kroz fizičke aktivnosti s drugom djecom djeca stvaraju prijateljstva te razvijaju vještine kao što su vodstvo i suradnja

Naš cilj je da svaki dan, makar  sat vremena, provedemo vani u igri i istraživanju. Imamo svoje gumene čizmice🥾 i kabanice, pa nam ne smeta kišica🌧️ ☔, imamo kapice 🎩, šalove🧣 i jaknice🧥 pa nam ni bura  ništa ne može 🌬️. Ako se dogodi da je bura ipak prejaka🌪️, a uz kišu sijevaju i munje ⚡⛈️, uvijek imamo našu dvoranu u kojoj ćemo odraditi tjelesnu aktivnost uz otvorene prozore 😊❤️🎀.

Odgojiteljice: Ana Lazanja i Minea Matošić