Školski obveznici odgojne skupine Tići bili su u dvije posjete osnovnoj školi A.G. Matoša u Novalji. Prilikom prve posjete, djecu je na ulazu dočekala logopedinja škole. Uz njeno vodstvo djeca su upoznala školske hodnike, učionicu i prvi puta sjela u školske klupe. Razgovaralo se o svakodnevnim temama, o vrtiću i školi. Također, logopedinja im je pripremila i različite zadatke, koje su oni uspješno izvršavali. Nakon što su ispunili zadane zadatke, zabavili su se crtajući po ploči i izradili su poligon za kretanje po učionici. Upravo je to bio dobar pokazatelj da im je susret protekao u veseloj i opuštenoj atmosferi. Prilikom našeg drugog susreta školi, djecu je dočekala pedagoginja škole. U ugodnom predstavljanju, komunikaciji s djecom i crtanju, posjet je prošao u veseloj atmosferi, a djeca su izrazila želju za još jednim susretom!

Odgojiteljica: Anita Badurina-Tomić