Stiglo nam je proljeće! Obilježili smo ga aktivnostima i tematikom o cvijeću i proljetnicama. U likovnom centru djeca su izrađivala cvjetove od spužve koju su bojali i rezali. Taktilno su istraživali materijal koji im je lutao po ručicama. Temperama su crtali proljetnice cicamace kojima je prethodila priča “Zašto ne volim proljeće”, bojali su svoje cvjetove u šarenim bojama a iskoristili smo i suho cvijeće za vizualizaciju dijelova cvijeta. U stolno-manipulativnom centru su slagali puzzle “Proljetnice ” i “Broj-cvijet” imenujući svaku proljetnicu koju su uspješno složili. Zabavljali smo se uz pjesme “Visibaba”, ” Proljetna pjesma” i “Proljeće”. Na kraju smo našem cvijeću pridružili bubamare i leptire i na taj način doveli dašak proljeća u naš vrtić.

Odgojiteljice: Marina Badurina i Ana Matak