U srijedu, 6. travnja 2022. godine, Dječji vrtić Carić je u suradnji s Gradom Novaljom i Osnovnom školom A.G. Matoša Novalja organizirao i proveo akciju čišćenja šume i plaže „Lokunje“. Akciji su se priključile i gradske tvrtke Arburoža i Komunalije, tvrtka Hiper Novalis, restoran Stari Kaštel, zadarska tiskara Donat, ŠRD „LUC“, djelatnici Doma zdravlja, Hitne medicinske pomoći, Policije, DVD-a Novalja te i mnogobrojni roditelji naše djece kojima ovim putem zahvaljujemo.

Ideja Svjetskog dana činjenja dobrih djela je osvijestiti cjelokupnu populaciju o važnosti svakodnevnog činjenja dobrih djela, pomaganja svojoj zajednici i svojim bližnjima.

Ova manifestacija se po prvi puta održava u Republici Hrvatskoj, a koordinator cijele manifestacije je Udruga Djeca za bolji svijet iz Samobora.