Hrvatski zavod za javno zdravstvo je 8. travnja 2022. godine donio preporuke za dječje vrtiće kojima se ukidanju sve mjere i preporuke vezane za suzbijanje zaraze bolešću COVID-19.

Osnovne epidemiološke mjere koje ostaju na snazi su:

  1. Svakodnevno primjereno čišćenje prostorija (kao prije pandemije).
  2. Redovito i pravilno pranje ruku.
  3. Prostor u kojem se boravi treba provjetravati više puta dnevno. Kad je lijepo vrijeme, preporučuje se ostaviti otvorene prozore. Klimatizacijski i ventilacijski uređaji mogu se koristiti na način da su redovito i odgovarajuće održavani.
  4. Maske nisu obavezne. Maske se ne preporučuju za djecu predškolske dobi i učenike prva četiri razreda osnovne škole. Ostali, a posebno odrasli, mogu i dalje nositi maske ako smatraju da su im potrebne, a preporučuju se svima s kroničnim bolestima koje mogu dovesti do težih oblika bolesti COVID-19 ako im zdravstveno stanje omogućuje nošenje maske.

Preporuke HZJZ-a