U četvrtak, 7. travnja, obilježili smo Svjetski dan zdravlja. Našu odgojnu skupinu posjetila je dr.med.dent. Smiljana Čemeljić te njena asistentica Natalija Oguić. Djeci je objašnjena važnost oralne higijene, pravilnog pranja zubića, kako pravilno držati četkicu za zube, koliko nam je zaista potrebno zubne paste, koliko dugo peremo zube, nakon koliko vremena mijenjamo naše četkice te su dani odgovori na sva ostala pitanja koja su djeca imala. Pri kraju posjeta stomatologinja i njena asistentica su djeci podijelile paste za njihove zubiće.

U petak, 8. travnja dječji vrtić posjetila je dr.med. Dora Ivanković. Liječnica je djeci naše skupine približila važnost pravilne ishrane, tjelovježbe te osobne higijene. Liječnica i zdravstvena voditeljica su u našoj skupini dočekane s velikom pozornošću te su im djeca za uzvrat, na odlasku poklonila svoje likovne radove.

Odgojiteljice: Elvira Dabo i Katica Zubović