U tjednu koji je prethodio Danu planeta Zemlje, razgovarali smo o šumama i vodama. Nakon edukativne slikovnice “Zatvori vodu” koju smo pročitali, odlučili smo istražiti vodu. Gledali smo kapljice kiše na prozoru i zatim napravili kišu u boji. U likovnom centru smo pipetama kapnuli vodu na papir i puhali slamkama, a okom pratili trag vode na papiru. Malo tempere smo kapnuli u staklenku i dobili oblak od pjene te smo promatrali što će se dogoditi. Zaključili smo da su sve kapljice potonule na dno. Potom smo istraživali što je to što tone, a što pluta u vodi. U istraživačkom centru smo skupili razne materijale i stavljali ih u posudu punu vode. Potom smo crtali na plakat stvari koje su potonule i koje su plutale. Puno smo naučili o vodi -njenoj boji, mirisu i koliko je važna za naše zdravlje.

Odgojiteljice: Marina Badurina i Ana Matak