Centar sunčevog sustava čini naša najveća središnja zvijezda, a to je upravo Sunce. Svjetski dan Sunca obilježili smo 3. svibnja likovnim radovima, kroz koje smo vježbali finu motoriku i istraživali materijale-žutu boju tempere te ukrasne šljokice. Zatim smo slušali, pjevali i plesali na dječje pjesme o Suncu. Razvijali smo ritam, kretali se, te poticali osjećaj radosti i veselja. Također, promatrali smo i kako Sunčeve zrake prolaze kroz naš prozor i rade sjenu na životinjama na našem stolu. Istraživali smo svjetlo i sjenu, a potom što sve naše ručice mogu u igri svjetla i sjene.

IZLAZAK SUNCA

Sjajno sunce granulo je,

rodio se novi dan,

prosulo je zlatne zrake,

snenoj noći prekinulo san.

Sunce sjajno popelo se

na visoke planine

da obasja ravna polja,

šume, rijeke i doline.

Sjajno sunce kada grane

ono ima silnu moć,

ispred sebe stvara dan,

za sobom ostavlja noć.

Kuzman Landeka

Odgojiteljice: Petra Antunović i Ana-Marija Cimperman