“Gdje se zimi skrivaju leptirići?”

Pitanje koje je mučilo nekolicinu djece iz skupine. Upoznali smo ih sa slikovnicom “Vrlo gladna gusjenica”. Pažljivo su slušali priču i donosili zaključke. Ujedno smo ponovili dane u tjednu kao i zdrave prehrambene navike. U likovnom centru smo uz pomoć tempera, kutija za jaja, čupave žice i ljepila izradili gusjenice i leptire koje samo izložili na naše garderobne ormariće. U stolno- manipulativnom centru smo odigrali memory koji je bio oslikan motivima iz slikovnice koje smo prethodno prepoznali i imenovali. Na podlošku su pronašli gusjenicu koja je bila jako čudna – brojevi i točkice su joj krasile tijelo. Brojili smo točkice s gusjenice i sparivali s ponuđenim karticama. Pronašli smo i put do zelenog lista koji je gusjenica tražila prevlačeći se kroz tuljke označene brojevima i sve to uz prigodne pjesmice o leptirima. Naučili smo i značenje nove riječ – KUKULJICA  znajući da  je baš ona mjesto gdje se skriva predivan šareni leptirić.

Odgojiteljice: Marina Badurina i Ana Matak