“Zaboga, Elfi zašto ne možeš biti poput ostalih djevojčica?- upita teta? 

Zato što je svijet pun ostalih djevojčica.”

Kuća tisuću maski, Igor Koralov

Međunarodni dan djevojčica obilježava se 11. listopada širom svijeta s ciljem da se skrene pozornost na ugrožavanje prava djevojčica. Taj dan u našoj skupini djevojčice su bile u prvom planu. Razgovarali smo kako je biti djevojčica, izražavali mišljenje zašto je lijepo biti djevojčica i koje prednosti i nedostatke to ima. U razgovor su bili uključeni i dječaci koju su davali primjere načina na koji čuvaju i brinu o djevojčicama.  Dan djevojčica samo je podsjetnik da učimo djevojčice i dječake ravnopravnosti i pravim vrijednostima, svaki dan.

Nakon uvodnog razgovora uslijedile su aktivnosti izrade nakita, lakiranja noktiju na nacrtanoj podlozi i izrada frizura u centru za uljepšavanje. Pritom se poticao razvoj fine motorike te se ujedno vježbala koncentracija i strpljenje kod djece.

Odgojiteljice: Marina Badurina i Anita Badurina-Tomić