U utorak, 18. listopada 2022. godine policijski službenici Policijske uprave Ličko-senjske posjetili su Dječji vrtić Carić. Prilikom posjete djelatnici su djecu educirali o prometnoj kulturi. Djeci su objasnili gdje i kako prijeći cestu, kako se kretati kolnikom i nogostupom te kojim opasnostima su izloženi u prometu. Upoznali su ih i s pravilima u prometu. Cilj policije je da djeca od najranije dobi kroz igru nauče pravilan i siguran način kretanja na putu od kuće do vrtića, čime se sve i na koji način upravlja prometom, što znače boje na semaforu i kada se smije prijeći kolnik, koje znakove daju policijski službenici koji upravljaju prometom i što znače, koji je pravilan način prelaska kolnika i obvezu prelaska na dijelu gdje je obilježeni pješački prijelaz.

Policijski službenici su uručili komplete praktičnih prometnih znakova i semafor, jastučiće s prikazom prometnih znakova, piktogram koji se sastoji od više igara u kojima je potrebno prepoznati i pravilno složiti prometne elemente, puzzle, mini prometne znakove i druge slagalice te priručnike i brošure.

Djeca su aktivno sudjelovala u predavanju te su u znak zahvalnosti pripremila prigodne crteže.