Listopad je obilježen mnoštvom različitih događanja i aktivnosti u našoj skupini Pčelice. Kao i svake godine, prvi tjedan u listopadu posvetili smo djeci, njihovim željama i pravima. Svakodnevno smo provodili aktivnosti kojima smo budili radost i znatiželju kod naših Pčelica, a najviše od svega plesali smo i pjevali razne dječje pjesmice. 💛

  1. listopada promatranjem i upoznavanjem te oslikavanjem šumskih životinja u tehnici tempere obilježili smo Svjetski dan zaštite životinja🐻.

U drugom tjednu listopada smo kroz različite spoznajne, istraživačke, praktične i likovne aktivnosti naglasili važnost zdrave prehrane te ujedno obilježili Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Na Dan kruha istraživali smo svojstva tijesta i modelirali, tj. izrađivali male kruščiće i peciva, a uz pomoć kuharica ispekli vlastita peciva🥐.

Tjedan od 16. do 20. listopada bio je posvećen iznimno zdravoj voćki – JABUCI. Djeca su kroz razne aktivnosti: likovne (slikanje jabuke, modeliranje jabuka plastelinom, otiskivanje krep papira u boji na šablone jabuka….), osjetilne (osjetilo vida, opipa, okusa i mirisa) te spoznajne aktivnosti istraživala jabuke. U obiteljskom centru zajedno sa susjednom skupinom Leptirići djeca su rezala jabuke, a potom smo napravili u sokovniku fini sok i zasladili se🍎.

Za kraj mjeseca napravili smo pravi kino ugođaj u našoj odgojnoj skupini i obilježili Europski dan kina gledajući dva kratka edukativna animirana filma Miffy “Rođendan” i Miffy “Gdje ćemo se igrati?” te listajući slikovnice Miffy 🎞️.

Veselimo se novom mjesecu i novim događajima koji nam slijede 🤗❤️.

Odgojiteljice: Petra Antunović i Ana-Marija Cimperman