Kroz obilježavanje Dana jabuka, koji se tradicionalno obilježava 20.listopada, naučili smo da je jabuka jedna od najučinkovitijih namirnica za zdravlje organizma. Jabuke su voće koje je najučinkovitije u borbi protiv mnogih bolesti  i vrlo je važna u jačanju imuniteta. Ona je “čistač“ zubi i daha. Djeca su  zaključila da je “jabuka kraljica voća”. Kroz istraživačke aktivnosti uspoređivali smo boju, koru jabuke i naranče, razliku u teksturi i ali i košticama, kao i u mirisu i okusu. Brojali smo koštice i istraživali koliko jednom stablu jabuke treba godina da naraste i urodi plodom. Radili smo i savijaču od jabuka, pri čijoj su izradi djeca marljivo ribala i rezala jabuke. Drugi dan smo radili i otisak jabuke na papiru u njenim bojama. Crtali smo i oblik jabuke temperama, neke su bile cijele, a u nekima se i našao crv! Na kraju smo obećali usvojiti i jednu mudru izreku koja kaže: “Jedna jabuka na dan, tjera doktora iz kuće van!”.

Odgojiteljice: Elvira Dabo i Katica Zubović