U mjesecu listopadu kroz provedene aktivnosti i obilježavanje određenih dana nastojimo djeci približiti, na njima prihvatljiv i zanimljiv način, običaje vezane uz datume, tradicijsku baštinu te promjene koje su nastale u prirodi. Dan kruha, 17. listopada, u našoj skupini obilježen je kroz aktivnosti promatranja nastanka tijesta, izrade peciva, kruha te buhtlica. Djeca su s roditeljima, izrađivala pekarske proizvode i kod kuće. U našoj sobi dnevnog boravka tako je nastao i novi centar “Pekara”, gdje su djeca prodavala svoje “proizvode”, te uz matematičke radnje i simboličke igre, oponašala stvarne poslove pekara i prodavača. U sklopu Dana kruha otišli smo u posjet Konzumovoj pekari, gdje su nam njihovi djelatnici pokazali dizano tijesto, peć i opremu koju posjeduju, a uz to su nam pripremili i lijepu dobrodošlicu na kojoj se ovim putem zahvaljujemo. Donijeli smo također i razne sjemenke te napravili i kućicu za ptice, govoreći pri tome o važnosti čovjeka u očuvanju prirode i okoliša.

Odgojiteljice: Elvira Dabo i Katica Zubović