Početkom pedagoške godine i dolaskom jeseni, odlučili smo djeci približiti jesen i jesenske plodove kroz različite aktivnosti. Skupljali smo u suradnji s roditeljima, različite jesenske plodove (bundeve, kukuruz, kestene, žireve…) s kojima smo ukrasili hodnik našeg dječjeg vrtića. Čitajući slikopriču “Juha od bundeve” bavili smo se proučavanjem bundeve, razgovarajući o njenim veličinama, težinama, oblicima. Pjevali smo prigodne jesenske pjesmice: “Muhara”, “Tiho, tiho pada”, “Žir”, “Kruška, jabuka, šljiva”. Kroz priču “Vrganj bez osobne karte” razgovarali smo o vrstama gljiva u primorskim i kontinentalnim krajevima. Izrađivali smo kolaže muhara, ježića i žireva. Djeca su kroz aktivnosti razvijala maštovitost i kreativnost, suradničke odnose, znatiželju i istraživačko ponašanje. Kako se jesen ušuljala u naš dječji vrtić možete pogledati u galeriji fotografija!

Odgojiteljice: Elvira Dabo i Katica Zubović