Dana 15. listopada odgojno- obrazovna skupina „Gaunići“ obilježila je „Svjetski dan pranja ruku“ (Global Handwashing Day) kako bi se djeci ukazalo na važnost redovitog i temeljitog pranja ruku vodom i sapunom. Kroz čitanje slikovnica „ Mrljek i Prljek slave fujkasti rođendan“ te „Što su bakterije i virusi“ djeci je prikazana važnost održavanja higijene ruku. Otvoren je dijalog među djecom „Koliko često perem ruke?“ iz kojega su djeca sama donosila zaključke o važnosti osobne higijene kao prevencije zdravlja organizma. Potom je uslijedila likovna aktivnost: „Moja prljava i čista ruka“. Djeca su naposljetku zaključila kako se u našoj skupini redovno održava higijena ruku govoreći: „Tete nam uvijek kažu, prije svakog jela dobro oprati ruke!“

Odgojiteljice: Elvira Dabo i Katica Zubović