20. listopada obilježili smo Dan jabuka. Uz uvodnu priču “Jabuka” i demonstraciju izgleda i dijelova jabuke, krenuli smo sa životno- praktičnom aktivnosti izrade soka. Rezali smo jabuke, komadiće stavljali u sokovnik, promatrali cijeli proces nastanka soka i na kraju, zasladili se slatkim sokom jabuka. U pozadini je svirala pjesma ” Jabuko, jabučice” dok su djeca u stolno- manipulativnom centru provlačila vunu kroz rupice u šablonama jabuke. Nizali smo jabuke od filca na vrpcu koja je sezala sa stabalca na plakatu pažljivo pazeći na redne brojeve kojima su bile označene. Uz puzzle spajalice, spojili smo koštice u jednoj polovici s označenim brojevima u drugoj polovici jabuke. Aktivnost smo završili plesanjem uz pjesme “Jabuko, jabučice“ , “Jabuko crvena” i “Kruška, jabuka, šljiva”.

Odgojiteljice: Petra Benković i Ana Matak