Odgojna skupina “Ribice” obilježila je Dan hrvatskog kazališta lutkarskom predstavom. Kroz igranje scenskom lutkom djeca usvajaju kulturološko i civilizacijsko nasljeđe. Potiču širenje horizonata znanja te mogućnosti u kreativnom izražavanju. Lutka potiče dijete da doživi i osjeti dileme i rješenja u području moralnosti. Ona zadovoljava potrebu djeteta za igrom, zabavom i afirmacijom. Potiče vedru i radosnu atmosferu i dobro raspoloženje te nadalje zadatak je lutke da može:

  • poticati dijete da misli, kombinira, isprobava i traži rješenja
  • poticati verbalnu i neverbalnu komunikaciju u svim oblicima
  • poticati dijete da izražava svoje misli, stanja, želje, emocije putem riječi, putem monologa i dijaloga
  • putem lutke omogućiti djeci projekciju osjećaja tuge, srdžbe i straha i tako osloboditi i preraditi negativne emocije i tenzije.

Djeca su sama odabrala priču prema kojoj smo izradili štapne lutkice, te su upravo oni bili u glavnim ulogama u izabranoj lutkarskoj predstavi!

Odgojiteljice: Karmen Šuljić-Supić i Marina Tončić