Tijekom mjeseca studenog obilježili smo kroz različite aktivnosti “Svjetski dan ljubaznosti”,  “Međunarodni dan tolerancije” te “Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad djecom”. Svako dijete treba poznavati svoja prava, pritom ih štititi i ne ugrožavati prava i potrebe drugih. Slikovnicama “Ljubičasti mrav”, “Zelena patkica” te “Ružno pače” djeci smo nastojali približiti pojam različitosti, te potrebu prihvaćanja drugih onakvima kakvi oni jesu. Otvarale su se i rasprave i dijalozi među djecom potaknute izjavom jednog djeteta: “Različiti? A svi imamo iste kosti u tijelu!”. Istraživali smo fizionomiju rasa svijeta, te zajednički saznali da ljudi koji žive “viiiiisoko na brdu imaju veća pluća!“. Dijelili smo jedni drugima komplimente i učili koje su to četiri čarobne riječi koje svima uljepšaju dan. Inspirirani našim projektom “Škole za Afriku”, opskrbljivali smo naš centar za Afriku prirodnim materijalima, plesali smo na afričku glazbu, te pričali o potrebama i pravima djece svijeta.

Odgojiteljice: Elvira Dabo i Katica Zubović