U mjesecu studenom kroz sklopove aktivnosti na temu “Maslina”, djeca skupine “Gaunići” usvojila su znanja o važnosti očuvanja maslina i svijest o svim blagodatima njenih plodova. Kroz slikovnicu “Solinarka i Kulik u lunjskim maslinicima” razgovarali smo s djecom o posebnosti Lunjskog kraja u cijelome svijetu. Kroz multisenzoričko okruženje nastojali smo potaknuti sva dječja osjetila. Promatrali smo oblike drva maslina isprepletenog s kamenom, opipavali smo grane maslina i lišće masline. Kušali smo masline, zelene i crne te maslinovo ulje, a napravili smo i domaći kruh! Djeca su se inspirirana poticajima, kreativno izražavala kroz likovne aktivnosti, te kroz igre uloga u centru kuhinje glumili „Male maslinare“.

Odgojiteljice: Elvira Dabo i Katica Zubović