Dječji vrtić “Carić” uključio se u UNICEF-ov projekt za pomoć izgradnje škole i bolje budućnosti za djecu Afrike. U našoj odgojnoj skupini izrađivali smo nakit, ogrlice i narukvice, bojali ga te prodavali u hodniku dječjeg vrtića i tako obilježili Međunarodni humanitarni dan.

Kako bi djeci približili život djece u Africi pročitali smo im nekoliko priča i pokazali fotografije te na njima blizak način približili život djece i ljudi. Cijeli zid oblijepili smo plakatima afričkih životinja, afričkog voća te iscrtali kontinent Afrike. Razgovarali smo i o njihovoj odjeći. Kroz časopise smo vidjeli odjeću koju njihovi vršnjaci nose. Djeca su flomasterima iscrtavala tkanine ispred sebe te su ih potom isprobavala.

Kroz fotografije vidjet ćete dio naših aktivnosti 😊.

Odgojiteljice: Petra Benković i Ana Matak