U studenom nije bilo puno “studeni” kako mu ime govori, ali je zato bilo puno kreativnih i maštovitih aktivnosti u kojima smo svi zajedno beskrajno uživali💕!

  • 13. studenog obilježili smo Dan ljubaznosti razgovorom o 10 TOPLIH RIJEČI, te likovnom aktivnošću oslikavanja balona od kojih smo napravili “plakat ljubaznosti”🎨🖌️🎈.
  • 16. studenog obilježili smo međunarodni Dan tolerancije – razgovorom o različitostima među djecom (i odraslima), te važnosti prihvaćanja drugačijeg i različitog. Povodom Dana tolerancije pročitali smo i priču vezanu za temu: “Super je biti različit!” 👧🏼🧑🏽‍🦲👧🏻👱🏻‍♀️👧🏿🧒🏾👦🏻👨🧔🏼.
  • 20. studenog obilježili smo međunarodni Dan djeteta koji smo povezali s nizom aktivnosti (provedenih do kraja  mjeseca studenog) temeljenih na UNICEF-ovoj humanitarnoj akciji “Škole za Afriku”:

~ osmišljavanje i izrada “afričkog zida” na kojem su se djeca mogla (i nadalje će moći) upoznavati s Afrikom kao kontinentom, te afričkom kulturom (ljudi 👩🏾‍🦱👨🏿‍🦱,običaji⏳🏹🥁🖌️, svakodnevni život🍲🧆🏺, biljni i životinjski svijet🌳🏵️🐊🦜🐘🦏🦛🦒🐅🐆🦍, te suživot ljudi i životinja).

~izrada nakita od suhe tjestenine -> bojanje, te nizanje na tanki elastik -> izrada ogrlica i narukvica 🖌️🎨📿.

~osmišljavanje i izrada (zajedno sa susjednom skupinom “Pčelice”) štand-Žirafu na kojemu se mogu razmjenjivati slikovnice, te donirati novčana sredstva. Na štandu se također mogu pronaći kreativni dječji radovi koji služe u svrhu prodaje i prikupljanja novčanih donacija za djecu u Africi (“Škole u Africi”).

  • studenog povodom Dana hrvatskog kazališta pročitali smo priču “O lavu i mišu”🦁🐭, te je pretočili u igrokaz u kojemu su glumila zainteresirana djeca (uz pomoć odgojiteljica).

Bližeći se kraju “studenog” u nama se sve više budi veselje za mjesec koji nam je na pragu – PROSINAC – mjesec pjesme, veselja i blještavila, ali i mjesec NADE, MIRA, LJUBAVI i RADOSTI ❤️💖!

Odgojiteljice: Katarina Bošnjaković i Anita Škulić