Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga., a donesen je od strane UNESCA-a 1996. godine.

  • Tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, naša forma izražavanja i način da budemo ljudi.
  • Tolerancija je harmonija u različitostima.
  • Tolerancija je vrlina koja omogućuje mir.

Naše pčelice su na dan tolerancije svojim dlanovima oslikale cvijet na kojem je svaka ruka druge boje te simbolizira različitost koja čini jedinstvo. Ispod malog oslikanog plakata ispisali smo poruku “Svi smo jedinstveni i posebni, ali  zajedno činimo svijet potpunim i ljepšim mjestom za život”. Isti dan vježbali smo finu motoriku prstiju plastelinom raznih boja koje se kroz igru naših prstića pretvaraju u jednu boju kao znak različiti ali i zajedništva.

Odgojiteljice: Petra Antunović i Ana-Marija Cimperman