U četvrtak, 15. prosinca 2022. godine, u Dječjem vrtiću „Carić“ održana je glazbena radionica „Priča o klaviru“. Radionica se provodi u sklopu programa „Ruksak (pun) kulture“ u koji je naš dječji vrtić uključen. „Ruksak (pun) kulture“ program je koji omogućava dostupnost i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s ograničenom dostupnosti kulturnim i umjetničkim sadržajima. Program razvija njihovo kreativno obrazovanje, senzibilizira djecu i mlade za područje umjetnosti i kulture te omogućuju djeci i mladima pristup svim vrstama umjetnosti i kulture. Program zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo znanosti i obrazovanja kao dopunski program potpore kurikulumu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.

U radionici „Priča o klaviru“ sudjelovala su djeca svih vrtićnih skupina. Na početku ih je voditeljica radionice kroz priču upoznala s klavirom, a kasnije su imali priliku nacrtati sve što povezuju s glazbom. Djeca su imala priliku uz pomoć voditeljice radionice odsvirati nekoliko nota na klaviru što je izazvalo najveće oduševljenje kod djece.