Dana 1. veljače 2023. godine (srijeda) u prostorijama dječjeg vrtića održan je roditeljski sastanak na temu: „Priprema djeteta za polazak u školu“. Roditeljski sastanak bio je namijenjen roditeljima djece školskih obveznika. Roditeljima su predstavljeni zakonski okviri i uvjeti upisa u osnovnu školu. Spremnost za školu podrazumijeva tjelesnu, kognitivnu, emocionalnu i socijalnu spremnost, govornu razvijenost, motivaciju za učenje i samostalnost. Očekuje se da je dijete usvojilo određene kulturne, higijenske i radne navike da bi moglo izvršiti zadatke koje mu škola postavlja. Važno je naglasiti da djeca sve vještine bitne za polazak u školu, stječu u obitelji, a zajedničkim djelovanjem obitelji i dječjeg vrtića dolazimo do zajedničkog cilja, koji je kvalitetno pripremiti dijete za školu.

Roditeljski sastanak vodile su psihologinja i pedagoginja.