Djeca u Zvjezdicama su pokazala veliku zainteresiranost za domaće životinje stoga smo im omogućili da prodube svoja znanja o njima. Kao uvodnu aktivnost djeci smo pročitali priču “Uljez u dvorištu”🦃. Nakon pročitane priče i poticajnih pitanja slušali smo i pokušali oponašati glasanje životinja. U stolno-manipulativnom centru djeci smo ponudili igre “Što jedu životinje?” 🐓🌾, “Spoji mamu i mladunca”🐣🐔 i “Životinje i njihova krzna”🐑. Na dvorištu smo gradili nastambu za životinje i skupljali žireve za svinje🐖🏚️.

Kroz ove aktivnosti djeca su imala priliku stjecati i proširivati spoznaje o domaćim životinjama, razvijati finu motoriku, koordinaciju oko-ruka, razvijati slušnu percepciju kao i surađivati i dogovarati se međusobno❤️.

Odgojiteljice: Ana Lazanja i Minea Matošić