U sklopu projekta „Naša mala knjižnica“ u skupini Tići proizašao je niz kreativnih aktivnosti, a isto tako slikovnica nas je motivirala i potaknula na razgovor o pravu dijeta na dom i obitelj. Naučili smo da postoje različite kuće u raznim krajevima svijeta, te da je ona kuća koju nosimo u srcu naš dom. Slikali smo i crtali neobične kuće, kuće iz mašte u kojima bi voljeli živjeti te kuću i obitelj u kojoj boravimo. Konstruirali smo pomoću kartona i tempere kartonsku kuću, izrezali i zalijepili namještaj te lutkici sašili crvenu haljinu. Izradili smo plakat o različitim vrstama kuća prema emocijama te su djeca potom bojala i crtala kako se osjećaju. Kao poticaj  za razvoj fine motorike djecu su bile ponuđene razne aktivnosti poput rezanja, lijepljenja, šivanja, slaganja štapića po boji i slično. Na kraju su djeca na plastičnu foliju omotanu oko stola slikala kućice u kojoj bi voljeli živjeti.

Odgojiteljice: Marina Badurina i Anita Badurina-Tomić