“Poštujemo se i volimo unatoč svim različitostima”, rečenica je koju je djeci potrebno iznova ponavljati, kako bi se ukazalo na potrebitost tolerancije i prihvaćanja različitosti među ljudima. Ciljevi obilježavanja ovog dana su senzibiliziranje djece za bolje razumijevanje osoba s Down sindromom te naglašavanje važnosti zaštite i poštivanja njihovih prava. U našoj skupini smo obilježili ovaj dan, u utorak 21. ožujka, oblačenjem različitih čarapa, čitanjem slikovnica te popratnim razgovorom kako bi ukazali na potrebnu podršku ravnopravnom uključivanju osoba s Down sindromom u društvo.  Također taj dan poslušali smo  priču “Pismo iz Zelengrada”, te razgovarali o važnosti zaštite i očuvanja naših šuma.

Odgojiteljice: Katica Zubović i Elvira Dabo