Jaslična odgojna skupina „Zvjezdice“ uključena je u projekt “Živjeti zdravo”  koji je obilježen od 2. do 8. svibnja. U suradnji sa zdravstvenom voditeljicom provedene su raznovrsne aktivnosti.

Cilj provedenih aktivnosti bio je upoznavanje djece s važnosti voća i povrća u svakodnevnoj prehrani.

Kroz razgovor, različite pjesmice i aktivnosti djeci je predočena važnost voća i povrća u našem životu. Voće i povrće nam daje vitamine, minerale i mnoge druge aktivne tvari koje pomažu našem tijelu da ostane zdravo 🍏🍋🍍🥑🥦.

U obiteljskom centru upoznavali smo se pomoću kalendara godišnjih doba s vrstama voća i u koje godišnje doba dozrijevaju, također smo se upoznavali sa životom životinja na farmi koje voće i povrće oni jedu, oponašali smo kretanje i glasanje životinja 🐷🐮🐶🐇🐎🐑🐓.

Pripremali smo i zdravi ručak u našoj kuhinjici, ali prije pripreme smo morali oprati naše voće i povrće, ova aktivnost djeci se posebice svidjela, uživali su u igri s vodom. Djeca su u likovno-kreativnom centru izrađivala i svoje najdraže voće, jagode🍓.

Voćnim selfi spotom obilježili smo projekt “Živjeti zdravo”.

🌟 Odgojiteljice: Minea Matošić, Milica Levačić