Svjetski dan ekologije i zaÅ”tite okoliÅ”a obilježava se svake godine 5. lipnja, a nastoji istaknuti glavne okoliÅ”ne probleme i omogućiti svima da shvate svoju vlastitu ulogu i odgovornost u razmiÅ”ljanju i djelovanju s ciljem održivog razvoja naÅ”eg okoliÅ”a.

Djeca skupine Pčelice i Leptirići izradila su s odgojiteljicama kutije za razvrstavanje otpada u bojama te su pritom imali priliku naučiti kako se otpad razvrstava u odgovarajuće spremnike te kako razvrstavanjem i recikliranjem otpada čuvamo naÅ” okoliÅ” ā€“ ne samo biljke i životinje koje nas okružuju, već i nas same i naÅ”e zdravlje!

Na vanjskom prostoru dječjeg vrtića djeca su vrijedno pokupila otpad s poda te tako poticali emocionalnu osjetljivost za zaÅ”titu okoliÅ”a.

Podizanje ekoloÅ”ke svijesti djece jedna je od naÅ”ih temeljnih zadaća, a upravo je obilježavanje ovog datuma odlična prilika da ovu važnu zadaću i ostvarimo!

Odgojiteljice: Katarina BoÅ”njaković, Ana-Marija Cimperman i Mirta Cimperman