Skupine Pčelice i Leptirići 8. lipnja obilježili su Svjetski dan oceana. Kroz ponuđene aktivnosti, poticaje i igru djeca su istraživala te učila o oceanu i moru. Promatrali smo fotografije mora, oceana i morskih organizama. Listali smo slikovnice i bojali bojanke morske tematike, pjevali i plesali smo uz pjesme “Ribice su male plivale u moru”, „Baby shark“ i „Morski pas“. Igrali smo se s morskim životinjama i vodom, morskim umetaljkama, puzzlama i didaktičkim igračkama morskih simbola. Kreativno smo se izražavali u likovnom centru kroz izradu rakova na morskom žalu u tehnici oslikavanja temperama i pjenom za brijanje koja je djeci bila zanimljiva.

Cilj aktivnosti bio je osvješćivanje važnosti očuvanja oceana, mora i upoznavanje morskih organizama.

Odgojiteljice: Katarina Bošnjaković, Ana-Marija Cimperman i Mirta Cimperman