☀️ u mjesecu lipnju obilježili smo:

💚 5.6. SVJETSKI DAN OKOLIŠA ♻️

U ponedjeljak, 5. lipnja obilježili smo Svjetski dan okoliša. Diljem svijeta se na taj dan nastoje istaknuti glavni okolišni problemi, te omogućiti svima da shvate odgovornost u očuvanju okoliša i samim time potaknuti na održivi razvoj. Djeca u vrtiću tijekom cijele godine kroz raznovrsne aktivnosti usvajaju znanja i stvaraju navike očuvanja okoliša.

💙 8.6. SVJETSKI DAN OCEANA 🌊

Dana 8. lipnja obilježava se Svjetski dan oceana, stoga smo posebnu pažnju posvetili oceanima i morima, budući da je veći dio naše planete prekriven vodenim površinama. Podsjetili smo djecu koliko nam je more bitno i kako bi ga trebali čuvati. Kroz ponuđene aktivnosti, poticaje i igru djeca su istraživala i upoznavala se s morskim životinjama i njihovom životu u morima i oceanima 🦀🐠🐳🐬.

Odgojiteljice: Minea Matošić, Milica Levačić