U naÅ”oj skupini odvijale su se različite aktivnosti vezane uz jesen. Djecu smo upoznali s promjenama koje se događaju u prirodi koja nas okružuje. Zajednički smo obojali prostor koji nas okružuje bojama jeseni.

U mjesecu listopadu obilježili smo:

• Dječji tjedan (razgovor, izrada plakata, likovni radovi),
  • Međunarodni dan djevojčica (razgovor o djevojčicama iz skupine, izrada narukvica, izrada panoa, likovni radovi),
  • Svjetski dan čistih ruku (razgovor o važnosti higijene, eksperiment sa zdravstvenom voditeljicom, slikovnica aplikacije, likovni radovi),
  • Dani kruha i Dan Jabuka (razgovori uz aplikacije, istraživanje i manipulacija žitaricama, izrada tijesta, pečenje kruha, priče, stihovi, izrada soka, voćna salata, pečenje kolača od jabuka, likovni radovi),
  • Međunarodni dan međusobnog pomaganja (razgovor, slikovnica likovni radovi).

U sklopu projekta ā€žRuksak pun kultureā€œ , u naÅ”oj SDB održana je glazbena radionica, u kojoj su djeca aktivno sudjelovala.

Također, odgojna skupina ā€žGaunićiā€œ sudjelovala je na manifestaciji ā€žHajdučka večerā€œ, koju je organizirao DPH Novalja s humanitarnim ciljem. Sva prikupljena sredstva od prodaje bit će iskoriÅ”tena u humanitarne svrhe i pomoć potrebitima.

Kako je sve to izgledalo, pogledajte u naÅ”oj fotogaleriji šŸ˜Š.

Odgojiteljica: Katica Zubović