Svjetski dan prijevremeno rođene djece

Ususret svjetskom danu prijevremeno rođene djece 19. studenoga i u našoj smo seodgojno-obrazovnoj skupini cijeli tjedan kroz različite aktivnosti upoznavali s pojmom djeca „Palčići“.

U likovno-kreativnom centru izradili smo božićne čestitke i crteže na platnu za Petrovu bolnicu. Djeca su svoje ormariće ukrasila ljubičastim ukrasima (mašnama, bebama, jedrilicama  i srcima), a pano sloganom podrške “Naša snaga je njihova hrabrost”.

Kroz spoznajne aktivnosti smo uspoređivali veličine prijevremeno rođene i djece rođene u terminu.Inkubator je svima bio novi pojam, a do kraja tjedna našao se u svim simboličkim igrama u obiteljskom centru.

Kroz tjedan smo koristili i ljubičaste balone u glazbenoj igri “Ples s balonima” i natjecateljskim igrama u dvorani.

Tjedan smo završili s nadom kako smo roditeljima  prijevremeno rođene djece poslali jasnu poruku podrške, a u djeci probudili empatiju prema “Palčićima” i njihovim obiteljima.

Odgojiteljice: Ana Matak i Patricija Šonje