❄️Prosinac u Pčelicama

♥️Sveti Nikola

U Pčelicama smo radosno iščekivali dolazak Svetog Nikole. Za svetog Nikolu pripremali smo se tako da smo pjevali i slušali prigodne pjesmice popraćene plesnim pokretima te smo oslikali čizmice i tako ga dočekali.

🎄Božićna radionica 🌟

13.12. 2023. održala se božićna radionica za roditelje i djecu u našoj skupini. Radionica je bila humanitarnog karaktera. Na radionici je vladala ugodna, opuštajuća i vesela atmosfera, a roditelji su svojim brojnim dolaskom pokazali da su vrlo suradljivi. Ovim putem zahvaljujemo se roditeljima na velikom dolasku i njihovom trudu.

💚Sijanje pšenice🌾

Blagdan sv. Lucije u našim se krajevima obilježava od davnina. Na svetu Luciju sije se pšenica koja je simbol života, a njenim se zelenilom prizivalo blagostanje i obilje u nadolazećoj godini.

Na dan svete Lucije sijali smo pšenicu. Djeca svakodnevno promatraju i zalijevaju pšenicu te potičemo razvoj odgovornosti i brige za biljke te razvoj spoznaje. Svakoga dana promatramo pšenicu i veselimo svakoj travci koja nikne.

Svim Lucijama, Lucama i Lucijanama te Lucijanima želimo sretan imendan!

Odgojiteljice: Ana-Marija i Petra