ā¤ļøSVETI NIKOLAā¤ļø

šŸ‘¢šŸ­šŸ«šŸ¬

Svetog Nikolu obilježavamo6. prosinca.

Sveti Nikola je djeci jedan od najdražih svetaca, jer na taj dan joŔ uspavani i sneni trče na prozor pogledati Ŕto im je Sveti Nikola ostavio u čizmici.

Svetog Nikolu danas već jako dobro znamo kao zaÅ”titnika djece, pomoraca, djevojaka, siromaha, studenata, farmaceuta, pekara, ribara, zatvorenika, trgovaca, putnika, otoka Sicilije, pariÅ”kog sveučiliÅ”ta i mnogih gradova Å”irom svijeta, a jako dobro znamo i kojeg datuma je Sveti Nikola – jer rijetki su oni koji se ovom datumu nisu veselili i uzbuđeno trčali na prozor.

Sveti Nikola činio je čudesa. Poput Isusa on smiruje uzburkano more i zato je zaŔtitnik mornara. Svojim blagoslovom ozdravlja dijete kojem je zapela riblja kost u grlu te ga nazivamo zaŔtitnikom djece.

Mi smo ga obilježili i radovali mu se kroz likovni izričaj izradom “čizmica” za Nikolu, pjevanjem nikolinjskih pjesmica, te pričanjem priča o životu i djelovanju Svetog Nikole.

Odgojiteljice: Katarina i Mirta