Siječanj u Pčelicama❄️

Pravi zimski ugođaj u našoj skupini zavladao je kroz mjesec siječanj. Pčelicama su bile jako zanimljive aktivnosti vezane uz snijeg. Izradili smo umjetni snijeg za manipulativne aktivnosti, a u likovnim aktivnostima koristili smo pjenu za brijanje koja je djecu podsjećala na snijeg. Izradili smo i rastopljene snjegoviće te polarne medvjediće,zimske kape i rukavice. Igra “Nasmiješeni snješko” bila je omiljena tijekom siječnja u našoj skupini. Djeca su kroz nju vježbala okulomotoriku, preciznost, strpljenje i gađanje iz zgloba.

Kroz razne igre spoznali smo koje životinje žive na tim područjima.

Pjevali smo pjesmicu “Padaj, Padaj snježiću!” uz koji smo i plesali.

Osim pravih zimskih aktivnosti, proslavili smo Međunarodni dan zagrljaja, rođendane te svaki petak slavili maškare uz ples, pjesmu, likovne i društveno zabavne aktivnosti.

Zimsku čaroliju možete ponuditi djeci i u Vašem domu igrajući se umjetnim snijegom. Djeca će uživati pri izradi snijega i pritom vježbati svoje motoričke vještine.

❄️Za izradu umjetnog snijega:

3 šalice sode bikarbone

1 šalica pjene za brijanje ili regeneratora

Pomiješajte sve sastojke i „zamijesite“ snijeg!☃️

Odgojiteljice Petra i Ana-Marija♥️