Birds

Kako bi kod djece potaknuli suosjećajnost i brigu, proveli smo aktivnost izrade hranilica za ptice. Zajedno smo uz pomoć sjemenki i šiški izradili hranilice za ptice, koje smo postavili na našem vanjskom igralištu. Tako smo tjednima pratili dolaze li ptice na kućice i da li jedu sjemenke koje smo im postavili.

Aktivnost sa pticama se nastavila i u našoj sobi dnevnog boravaka. Aktivnošću manipulacije i prebrojavanja skupova ptica radili smo na poboljšavanju koncentracije kod djece.Izradili smo i kućicu za ptice u koje smo dodali jaja, slamicu i grančice.Osim toga, djeca su bojala papigu, zalijepila je na kartonski tanjurić, dodala slamicu i tako dobila 3D sliku.

Uz pomoć radnih listića djeca su vježbala finu motoriku, povezivanje i slaganje elemenata.

Aktivnost o pticama smo povezali i s usvajanjem pjesmice „Little birds“, gdje smouz pomoć pokreta usvojili nove riječi.

Kako je sve to izgledalo pogledajte u našoj fotogaleriji 😊

Odgojiteljice: Katica i Anita