Higijena zubi

Tijekom siječnja i veljače u našoj smo se odgojno-obrazovnoj skupini detaljnije posvetili higijeni zuba.

Djeci smo čitali različite slikovnice i priče s ovom tematikom. Nakon toga smo posjetili stomatološku ordinaciju, upoznali se s priborom u ambulanti, a stomatologinja je napravila i procjenu oralnog zdravlja svakog pojedinog djeteta.

Cijelo vrijeme u sobi dnevnog boravka bio je formiran centar za simboličku igru „Zubar“. U njemu su djeca rado boravila i igrala se. Osim samog zubarskog stolca, djeca su osmislila i dio s računalom gdje su „pisali uputnice i stanje zuba“ jedni drugima.

Završnu aktivnost u sklopu teme o higijeni zubi proveli smo u sportskoj dvorani gdje je organizirana  natjecateljska igra “Baci kockicu i odgovori na pitanje” u kojoj su djeca ponavljala usvojeno znanje o zubima i njihovoj higijeni kao i hrani koja ih čini zdravima/ nezdravima.

Djeca su potom u sobi pojela zdravu užinu- voćni salatu! JER DA BI ZUBI BILO BIJELI, TREBAMO POVRĆE I VOĆE JESTI I TO NAS VESELI!

Kroz sve ove aktivnosti vodila nas je i pratila nas zdravstvena voditeljica Martina Alšić-Vidušin.

Odgojiteljice: Patricija i Elvira