Akcija “Tata posadimo drvo”

15.3.2024.

U petak, 15. ožujka 2024. godine odgojna skupina „Gaunići“ je povodom Dana očeva organizirala akciju „Tata posadimo drvo“. U ovoj akciji su nam uvelike pomogle Hrvatske šume – Šumarija Novalja, koji su nam donirali sadnice običnog bora i bora pinjola. Osim same donacije, njihovi djelatnici su nam pomogli u akciji sađenja, zajedno u suradnji s DVD-om Novalje koji su bili zaslužni za dopremanje vode. Djelatnici Hrvatskih šuma su nas pri dolasku educirali o načinu sadnje, te nam pokazali na mjesta predviđena za to. No, ovo sve ne bi bilo moguće bez naših očeva, koji su se odazvali u velikom broju i pomogli u ostvarivanju ove akcije.

Projektom sadnje se želi podržati odgoj za održivi razvoj od predškolske dobi, a uključivanjem roditelja i lokalne zajednice želi se osvijestiti dionike na potrebu promjene ponašanja i životnih navika u cilju stvaranja pozitivnog utjecaja na okoliš. Aktivnostima sadnje biljaka nastojat ćemo kod djece razvijati ljubav prema prirodi, ali i osjećaj odgovornosti i brige za bilje i očuvanje prirode.

Veliko hvala svima što su se odazvali na ovu akciju, a mi ćemo nastaviti pratiti rast sadnica i voditi brigu o njima.