How is weather?

U našoj smo skupini proveli aktivnosti praćenja i bilježenja vremena na razne načine.

• Stolno-manipulativnom igrom „Theweathertodayis…“, djeca su osluškivala izrečeno vrijeme, i dodavala aplikaciji.
  • „Weatherwheel“ igra je u kojoj su djeca pratila vremensku kazaljku i pritom izgovarala vrijeme koje bi kazaljka pokazala.
  • „Weatherforest“igra je s pomoću koje smo svakodnevno pratili vrijeme, bilježili ga i tako naučili i prepoznavati.

Tijekom jutarnjeg kruga, svakodnevno smo igrali igru uloga u kojoj je svako dijete bilo meteorolog na jedan dan.

U likovnom centru smo povezali sve vremenske prilike ( sunny, cloudy, stormy, rainy i windy) upotrebljavajući  razne materijale.Pa smo tako kombinirali higijensku vatu i temperu, krep papir i temperu, vodene boje i slamke. Na zabavan i kreativan način usvojili smo vremenske prilike i neprilike. Dio atmosfere pogledajte u fotogaleriji 😊.

Odgojiteljice: Katica i Anita